piątek, 26 listopada 2010

- Dzień Pluszowego Misia - 25.11.2010r.

Miś zawsze był i nadal jest jedną z ważniejszych przytulanek dla maluchów. Jednak, kiedy człowiek dorasta również znajduje w swoim życiu chwile, kiedy bliskość i miękkość pluszowego misia pomaga przetrwać trudne chwile.
Nie każdy jednak wie, że ten pluszowy przyjaciel ma swoje święto. To właśnie 25 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia.
Historia niezwykłej magii małego niedźwiadka zapoczątkowana została w Stanach Zjednoczonych w 1902r. Ówczesny prezydent USA, pieszczotliwie nazywany Teddy (Teodor Roosvelt), na jednym z wielu swoich polowań myśliwskich, nie pozwolił na zabicie malutkiego niedźwiadka. To zdarzenie zilustrował w swoich komiksach Clifford Berryman. W konsekwencji obrazek ten natchnął sklepikarza z Brooklynu, Morrisa Mitchoma, imigranta z Rosji, do produkcji, za specjalnym pozwoleniem prezydenta, pluszowych niedźwiadków o nazwie Teddy. W ciągu kilku lat Mitchom stał się potentatem pluszowym i właścicielem „Ideal” – jednej z najbardziej znanych firm produkującej misie
W związku z Dniem Pluszowego Misia  Gminna Biblioteka Publiczna w Służewie gościła przedszkolaków z Służewa i Stawek. Każde dziecko przyniosło swojego misia .Podczas zajęć dzieci opowiadały o swoich misiach, recytowały wiersze i  śpiewały misiowe piosenki. Nie obeszło się bez tradycyjnego "sto lat" na cześć pluszowych przyjaciół , małego „co nieco” - tortu w kształcie misia oraz zabaw ruchowych przy muzyce.

więcej foto na : http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/tngallery?Site=PO&Date=20101125&Category=GALERIA&ArtNo=203336426&Ref=PH

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz