czwartek, 8 marca 2012

W 80 MINUT DOOKOŁA ŚWIATA

Gminna Biblioteka Publiczna  w Służewie zaprasza wszystkich mieszkańców   na wirtualną podróż dookoła świata. Jest to element międzynarodowej akcji „Tydzień z Internetem 2012”, do której przyłączyła się nasza  biblioteka. Kampania ma zachęcić jak najwięcej osób do korzystania z Internetu.
Spotkanie „W 80 minut dookoła świata” odbędzie się 30 marca o godzinie 17:00   w Gminnej Bibliotece Publicznej w Służewie . Do udziału w spotkaniu zachęcamy dzieci, rodziców i dziadków – każdy znajdzie coś dla siebie. Uczestnicy spotkania dobrani   w drużyny będą przeprawiać się przez dżunglę, pustynię i kanion, zobaczą miasto Inków, podwodny świat i słynne muzeum. Wspólnie odkryją, że Internet jest skarbnicą wiedzy  i rozrywki.
Podczas spotkania uczestnicy zarejestrują swój udział na stronie kampanii „Tydzień  z Internetem 2012”. Znajduje się tam licznik, dzięki któremu będzie wiadomo, ile osób wzięło udział w akcji w poszczególnych krajach.
Kampanii towarzyszy konkurs na najciekawszą relację multimedialną „Co trzy głowy   to nie jedna!”, w którym będzie mogła wziąć udział nasza biblioteka.
Zachęcamy do udziału w turnieju i włączenia się w „Tydzień z Internetem 2012”.
                                                                  ***
„Tydzień z Internetem 2012” to międzynarodowa akcja trwająca od 26 do 30 marca, koordynowana przez Telecentre - Europe. Na potrzeby kampanii zostanie uruchomiony specjalny internetowy licznik, dzięki któremu będzie wiadomo, ile osób weźmie w niej udział w poszczególnych krajach. Koordynatorem polskiej edycji jest już po raz drugi Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, realizująca Program Rozwoju Bibliotek. W Polsce „Tydzień z Internetem 2012” przeprowadzany jest pod hasłem aktywności osób starszych i solidarności międzypokoleniowej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz