poniedziałek, 27 sierpnia 2012

Akademia Orange dla Bibliotek

Biblioteka Publiczna w Służewie przystąpiła w 2012 roku do kolejnej, trzeciej już, edycji programu "AKADEMIA ORANGE DLA BIBLIOTEK", którego organizatorem jest Fundacja Orange. Fundacja rozpoczęła swoją działalność w 2005 roku, a jej najważniejszymi programami, które realizowała są: Telefon do Mamy, Dźwięki Marzeń, Akademia Orange oraz Akademia Orange dla bibliotek.
Celem programu jest wspieranie rozwoju społeczeństwa informacyjnego poprzez zwiększenie dostępu do nowych technologii komunikacyjnych i promocję ich wykorzystania tak, by biblioteki stały się nowoczesnymi, wielofunkcyjnymi centrami informacyjnymi, kulturalnymi i edukacyjnymi. Dotacja może zostać wykorzystana na pokrycie kosztów z tytułu opłat instalacyjnych, aktywacyjnych, abonamentowych     i sprzętowych niezbędnych do zapewnienia dostępu do Internetu w Bibliotece Głównej i filiach, a także na zakup materiałów oraz prowadzenie projektów o charakterze edukacyjnym.

W 2012 r. przyznano nam dotację w wysokości 678,30 zł, która zostanie przeznaczona na pokrycie kosztów dostępu do Internetu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz