poniedziałek, 25 marca 2013

Tydzień z internetem - relacja23 marca 2013 roku nasza Biblioteka zaprosiła dzieci, młodzież oraz dorosłych na spotkanie „Zagrajmy w eksperymenty”. Spotkanie było częścią międzynarodowej kampanii „Tydzień z Internetem 2013”, która ma zachęcić jak najwięcej osób do korzystania z sieci, a także pokazać różne ciekawe i pożyteczne zasoby, jakie można w niej znaleźć. Podczas spotkania „Zagrajmy w eksperymenty” uczestnicy  przeprowadzali proste i efektowne eksperymenty dotyczące pięciu zmysłów: wzroku, słuchu, smaku, węchu i dotyku. Uczestnicy wcielili się w rolę naukowców-badaczy i przekonali się, że eksperymentowanie może być znakomitą zabawą. Dowiedzieli się między innymi, że istnieje substancja o właściwościach zarówno cieczy, jak i ciała stałego, sprawdzali, jakie dźwięki można wydobyć ze szklanek napełnionych wodą, oraz od czego zależy intensywność zapachu.
Spotkanie było okazją do dobrej zabawy, integracji i wspólnego odkrywania Internetu. Uczestnicy zarejestrowali także swój udział na stronie kampanii Tydzień z Internetem 2013. Znajduje się tam licznik, dzięki któremu będzie wiadomo, ile osób wzięło udział w akcji w poszczególnych krajach.

Artykuł  i zdjęcia również w Gazecie Pomorskiej :http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20130324/INNEMIASTA01/130329624

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz