wtorek, 12 marca 2013

Zagrajmy w eksperymentyGminna Biblioteka Publiczna w Służewie zachęca do wspólnego odkrywania tajników Internetu. 23 marca 2013 roku (sobota),godz.14:00 zaprasza  dzieci      i młodzież    na  spotkanie „Zagrajmy w eksperymenty”. Spotkanie jest częścią międzynarodowej kampanii „Tydzień z Internetem 2013”, która ma zachęcić  jak najwięcej osób do korzystania z sieci, a także pokazać różne ciekawe   i pożyteczne zasoby, jakie można w niej znaleźć.
Podczas spotkania „Zagrajmy w eksperymenty” uczestnicy będą wspólnie przeprowadzać proste i efektowne eksperymenty dotyczące pięciu zmysłów: wzroku, słuchu, smaku, węchu i dotyku. Wejdą w rolę naukowców-badaczy i przekonają się, że eksperymentowanie może być znakomitą zabawą. Dowiedzą się między innymi, że istnieje substancja o właściwościach zarówno cieczy, jak i ciała stałego, sprawdzą, jakie dźwięki można wydobyć ze szklanek napełnionych wodą, od czego zależy intensywność zapachu. A dodatkowych informacji o każdym ze swoich eksperymentów będą szukać w Internecie.

Zachęcamy do udziału w spotkaniu i włączenia się w Tydzień z Internetem 2013.
***
Tydzień z Internetem 2013 to międzynarodowa kampania trwająca od 18 do 24 marca, koordynowana przez Telecentre-Europe. W poprzednich dwóch edycjach udział wzięło ponad 250 tysięcy osób z kilkudziesięciu krajów, w tym 15 tysięcy osób z Polski. Polską edycję kampanii koordynują: Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, Fundacja Pomocy Matematykom i Informatykom Niesprawnym Ruchowo oraz Stowarzyszenie Miasta w Internecie. Spotkania przeprowadzane w ramach kampanii mają pokazać ciekawe i praktyczne możliwości wykorzystania różnorodnych zasobów Internetu i zastosowań nowoczesnych technologii. Tematem przewodnim jest eksperymentowanie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz