piątek, 12 kwietnia 2013

Dzień czekolady„Święto Czekolady w bibliotece" - brzmi ciekawie   i .... smacznie.  W tym roku po raz pierwszy Gminna Biblioteka Publiczna w Służewie obchodziła  to słodkie święto. Z uwagi na duże zainteresowanie świętowaliśmy przez dwa dni. 11 kwietnia gościliśmy uczniów z klas 1-3 Publicznej Szkoły Podstawowej w Ostrowąsie , natomiast 12 kwietnia świętowały dzień czekolady dzieci z kl.”0” Zespołu Szkół w Służewie. Na początku imprezy dzieci poznały historię czekolady: dowiedziały się skąd pochodzi, z czego jest zrobiona, jak wygląda proces technologiczny produkcji czekolady, jakie są jej rodzaje.
Następnie dzieci wysłuchały opowiadania  o „ Czekoladowej złości Krzysia” Renaty Stachowicz .Po wysłuchaniu opowiadały, jakie rodzaje czekolady znają – wymieniały czekoladę mleczną, białą, z orzechami i z różnorodnym nadzieniem; dowiedziały się także, w jakiej postaci może występować czekolada, czy można ją jeść codziennie?
Nie zabrakło również konkursów. Konkurs plastyczny polegał na namalowaniu fabryki czekolady lub tortu   a konkurs degustacji na zgadywaniu smaków czekolady.
       Na zakończenie zajęć uczestnicy dostali drobne upominki oraz pamiątkowe dyplomy.
Imprezę prowadzili stażyści : Hanna Buchalska , Beata Potaczek i Arkadiusz Frontczak. 
 

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz